تفاوتها (نوشته مهسا)

سلام به همه دوستان همون تور که قبلا قول داده بودم مطالب دوست خوبم مهسا به دستم رسید من همیشه خیلی دوست داشتم که دختر ها هم بیان اینجا و صحبت کنن .مطالب زیر نوشته مهسا هست که حتما شما نظرتون رو بیان کنید .

زوجهاي زيادي هستند كه در روابطشون مشكلاتي دارند . اونها با اينكه به طرف مقابلشون علاقه زيادي دارند , اما وقتي تنشي رخ مي دهد , از انجام ابتكار عمل براي رفع مشكلاتشون عاجزند و نمي دونند كه چه تدبيري اتخاذ كنند .

شايد اصلي ترين مسئله اي كه تو روابط دخترا و پسرا تنش ايجاد ميكنه , عدم شناختشون از روحيات و طرزفكر طرف مقابله . دخترا و پسرا با هم فرق دارن : اين يه حقيقت مسلم و غيرقابل انكاره . اونها جداي از اينكه به گونه اي متفاوت با همديگه ارتباط برقرار مي كنند , بلكه در انديشه , احساس , كنش و واكنش هم متفاوت از همديگه هستند . آنها متفاوت از همديگه به هم عشق مي ورزند , نيازهاي گوناگوني دارند و به شكلي متفاوت از همديگه قدرداني مي كنند .

پسرا بين خودشون به قابليت , توانائي , موفقيت و نيرومندي ارزش و اهميت مي دهند . هميشه در اين تلاش هستند كه خودشون رو به اثبات برسونند و نيرو و توان و قابليتهاي خودشون رو توسعه و رشد بدهند . چيزي كه اونها رو شادمان و راضي مي كنه كسب نتيجه و موفقيت در انجام كاريه كه شروعش كرده اند . عزت نفس اونها در اينه كه خودشون به كسب موفقيت نائل بشن و از كسي كمك و بهره نگيرند . اقتدار , نمادي از كارائي , قدرت و شايستگي اونهاست و به خاطر همين پسرا اغلب ترجيح مي دهند كه مشكلاتشون رو خودشون حل كنند . اونها عقيده دارند كه وقتي فرد به هر طريقي مي تونه مشكلش رو حل كنه , درخواست ياري از ديگران نشونه بروز ضعف و ناتواني است. از طرفي اگه به راستي نيازمند كمك باشند , دنبال كسي مي گردند كه خردمندتر و واقع بين تر از خودشون باشه . براي همين پسرا وقتي با درخواست كمك مواجه مي شوند احساس غرور و افتخار مي كنند و تلاش مي كنند تمام تجربيات گرانقدر و جواهر گونه شان !! را در اختيار طرف مقابل بذارند . چنين حالتي تقريبا در پسرها به صورت غريزي در اومده و وقتي دوست دخترشون در مورد مسائل و مشكلات روزمره اش باهاشون صحبت مي كنه بي اختيار فكر ميكنند كه بايد راه حل كارشناسانه اي ارائه بدهند . بنابراين شروع به نصيحت و پند و اندرز مي كنند .

 اين در حاليه كه دخترا بين خودشون به داشتن ارتباطات و روابط صميمانه و دوستانه و تشريك مساعي و كمكهاي صميمانه , مفتخر و بالنده اند . داشتن ارتباط مثبت و محكم براشون از مهمترين مسايل است و دوست دارند ديگران رو در احساسات خودشون سهيم كنند . اونها هميشه دوست دارند بر اساس پيشرفتها و گمانهاي خودشون رفتار كنند . براي اونها كمك خواستن و كمك كردن هر دو وسيله اي براي برقراري ارتباط و كسب رضايت و اقتداره . براي همين منتظر نمي مونند تا طرفشون مشكل خودش رو مطرح كنه , بلكه خودشون حدس و گمان لازم را مي زنند و براي كمك كردن پيشقدم ميشن ! وقتي كه با هم از مشكلات و مسائلشون حرف مي زنند , وقتي همدردي و همفكري نشون مي دهند . وقتي دلسوزي و انتقاد سازنده مي كنند , اين تصور رو دارند كه عشق و علاقه واقعي و صميمانه خودشون رو اثبات مي كنند .

 اين خصايص كه هر كدوم ويژه و مختص جنس و ذات دخترا و پسراست , با اينكه در جمع هم جنسها كارامد و مفيده , در ارتباطات بين دو جنس گاهي ايجاد مشكل مي كنه : وقتي يه دختر سعي مي كنه در حل مشكلي به دوست پسرش كمك كنه , منظورش اينه كه علاقه خودش رو اثبات كنه و احساس همدردي كنه . ولي پسرا از اين همدردي برداشت ديگه اي مي كنند : اونها احساس مي كنند كه قابليت هاي خودشون رو از دست داده اند و اين ضعف و ناتواني باعث شده كه طرفشون در صدد كمك و راهنمائي اونها بر بياد .

 براي خود من يه همچين اتفاقي پيش اومده : من و دوستم يه شب به مهموني يكي از دوستام دعوت بوديم كه تا اونروز به خونه شون نرفته بوديم . دوستم رانندگي مي كرد و ما تلاش مي كرديم تا آدرس رو پيدا كنيم . بعد از 45 دقيقه , وقتي براي پنجمين بار از جلوي يه فضاي سبز گذشتيم , من پيشنهاد دادم كه از يكي از رهگذرا كمك بخوايم . ولي او ساكت و اخمالود بود ! بالاخره با هزار زحمت آدرس رو پيدا كرديم , ولي در تمام طول مهموني و حتي چند روز بعد از اون , دوستم به يه برج زهرمار واقعي تبديل شده بود ! من فقط قصد كمك داشتم , ولي دوستم اينطور برداشت كرده بود : تو براي پيدا كردن يه آدرس هم كفايت نداري !!! من حتي فكرش را هم نمي كردم كه راهنمائي خواستن براي او نوعي تحقير و توهين به حساب مياد . حقيقت اينه كه پسرا نسبت به چيزاي كوچك و كم اهميت حساسيت بيشتري از خود نشون مي دهند . دوستم بعدها در توجيه رفتارش اينطور استدلال مي كرد : تو حتي براي كار كوچكي مثل آدرس پيدا كردن هم نتونستي به من  اعتماد كنی (ادامه دارد ...) نظرتون رو حتما بيان کنيد!

مهسا  

/ 7 نظر / 29 بازدید
mehdi

سلام امين جان و مهسا عزيز با اين قلم زيبا خيلی جالب بود امين جان تو هم کار جالب و يک تنوه دز نوشته هايت دادی مرسی

neda

مهسا جان با حرفات موافقم بيشتر با امين همکگاری کن چون خوب می نوسی

mohsen

سلام حرفات خوبه مهسا اما کمی ريز تر اگه می شدی بهتر بود خيلی کلی گوی کردی

us amin

سلام امين جان. منتظر حرفای جديدتم.

us amin

پس چرا مطلب جديد نمی نويسين

MOHAMAD

با سلام: اول اینکه پیشا پیش سال جدید و به همه دوستان بالاخص امین خوبم تبریک میگم. و اما نظر من راجع به مطالب:مهسا خانوم ببینید همه پسرا اینجوری نیستن،شما خیلی بد بینانه به این موضوع نگاه کردید.مشورت و تقا ضای کمک و یاری چه عیبی داره!من که به شخصه قبل از انجام هر کاری از دیگران کمک می گیرم، اصلا هم بهم بر نمیخوره که فلانی ازم بهتر میدونه یا... چون منم یه قابلیتهائی دارم که اون نداره! ولی اینکه دخترا و پسرا با هم طرز فکرشون فرق می کنه،بله واقعا حقیقت محضه! یعنی برداشت اونا از مسائل متفاوته.پیشنهاد می کنم که تمامی دوستان کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی رو مطالعه کنن و همینطورکتاب آنچه که زنان باید در مورد مردان بدانند!خیلی مطالب مفیدی رو شامل میشه. با تشکر:م .ح.ا.ب

Sayyed Mohammadreza Hashemi

با توجه به گسترش روز افزون سايتهای اينترنتی در کشور، و نياز فراوان به اختصاص فضای اينترنتی، رضا پی سی آی با تکيه بر پشتوانه فنی و تجربی .خود، راهکارهايی گوناگونی را براي کاربران در رده های مختلف ارايه می دهد ضمناً اين سايت آمادگی خود را برای در اختيار قرار دادن امکانات نمايندگی جهت اختصاص فضای اينترنتی بصورت مستقيم با اعتبارهای مختلف اعلام می دارد. جهت اطلاعات بيشتر می توانيد با Email hosting@rezapci.com تماس حاصل نماييد لازمه ايجاد يک وب سايت در اينترنت اختصاص دادن فضايی بر روی يکی از سرورهای ميزبان در اينترنت می باشد. شرکت rezapci.com با ارائه متنوع ترين سرويس هادر زمينه ميزبانی وب بر روی سرورهای امن و پشتيبانی قوی با کادری مجرب از آمریکا و کانادا، مشاور و همراه شما در اين راه خواهد بود.